Piyasalar getiriliyor... Lütfen Bekleyiniz.
13 Eylül 2017 Çarşamba, 16:04

2017-2018 Eğitim Öğretim Yılına Başladı

Girne Amerikan Üniversitesi (GAÜ) Okullar Grubuna bağlı, Alayköy’de eğitim veren The Future Elementary School, “Future demek yarın demek, yarın demek Future American demek” sloganı ile 2017-2018 eğitim öğretim yılına başladı.2017-2018 Eğitim-Öğretim yılının başlamasıyla öğrencilerine kavuşan The Future Elementary School Müdürü Sevim Kayıkçı, ailelere ve öğrencilere seslenerek, okulların birer eğitim kurumu olmasının yanında, öğrencilerin ikinci evi öğretmenlerinin ise ikinci ailesi olduğunu söyledi. Kayıkçı açıklamasının devamında ise şunları söyledi;

“Çocukların ilk öğretmenleri aileleridir. Ancak ikinci anneleri ve babaları da öğretmenleridir ve okul da onların ikinci evleridir. Çocuklarımızı emanet edeceğimiz öğretmenlerin sadece donanımlı olmaları değil, bunun yanında aile şefkatini sağlayabilmeleri önem verdiğimiz değerlerden biridir. İnsan oğlunun en kıymetlisi yavrusudur ve kıymetli çocuklarımızın topluma faydalı, her yönüyle güçlü ve saygılı bir birey olabilmesi için; en çok görev bu noktada öğretmenlerimize düşmektedir.İşte burada öğretmenin önemi ortaya çıkıyor. Bizler derslerinin yanında sosyal, kültürel yönleri güçlü, değerlerine sahip çıkan; doğrudan, haktan yana,yeniliğe açık, öğrenmeye hevesli, soran ve sorgulayan bireyler yetiştirmek için varız. Bunları yerine getirirken bir aile ortamı içerisinde çocuklarımızı sevgi ile yarınlara hazırlamak ve her geçen yıl daha iyiyi yakalamak için çalışıyoruz ve çalışmaya da devam edeceğiz.”

“Öğretmek, bir insan hayatına dokunmaktır.” Biz, Future American Elementary School olarak bu dokunuşun çocuklarımızın hayatına en olumlu biçimde olması için canla başla çalışıyoruz. Özellikle 5-11 yaş aralığındaki çocuklar, yaş bakımından öğrenmeye en açık oldukları zaman dilimindedirler ve biz bunun önemini bilerek, bu yönde eğitim veriyoruz. Türkçe verdiğimiz eğitimi, dünyaca kabul edilen İngilizce ve ayrıca Fransızcayla da destekleyip, çocuklarımıza vizyonlarını genişletebilmeleri için olanak sağlıyoruz. Ve siz saygıdeğer velilerimize; bizlere güvenip en değerlilerinizi, çocuklarınızı emanet ettiğiniz için hepinize ayrı ayrı teşekkürü bir borç biliyoruz. Çocuklarımızın elde ettiği başarılar elbette ki öğretmen-veli iş birliği ile sağlanıyor. Okulumuz çocuklarımızın olduğu kadar sizlerin de ikinci evi. Sizlerin iş birliği ile aşamayacağımız engel yoktur kapımız her zaman sizlere açıktır” dedi.

Copyright © 2013 Xturk MultiMedya Tema. Powered by Wordpress.
Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz