Piyasalar getiriliyor... Lütfen Bekleyiniz.
10 Kasım 2017 Cuma, 14:20

6 Euro’luk Tavuğa 250 Euro’luk Para Cezası

Larnaka’daki bir süpermarketten, parası olmadığı için 6 Euro’luk tavuk çalan yaşlı bir adama, mahkeme tarafından 250 Euro para cezası kesilmesinin, Güney Kıbrıs’ta büyük tepkilere neden olduğu bildirildi.

Gazete, yaşlı adama dava okunduğunu ve ardından Larnaka Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldığını; adamın savunmasında, emekli maaşını henüz almadığını ve bakmakla yükümlü olduğu diyabet hastası bir torunu bulunduğunu, torununun aç olduğunu ve suç olduğunu bildiği halde hırsızlık yaptığı için kendinden utandığını söylediğini kaydetti.

Mahkemenin, yaşlı adama 250 Euro para cezası kestiğini belirten gazete, bu durumun olaydan haberdar olanlar tarafından büyük tepkiyle karşılandığını, bahsi geçen süpermarketin boykot edildiğini ve kimsenin oradan alışveriş yapmadığını yazdı.

Gazete, Rum Başsavcılığı’nın, Rum Yönetimi Başkanı Nikos Anastasiadis’e, cezanın silinmesi için talepte bulunduğunu kaydederken, para cezasının bu arada ödendiğini belirtti.

Alithia gazetesi, 70 yaşındaki adamın, süpermarketteki tavuk reyonundan bir paket tavuğu alarak marketten çıkacağı sırada, bir market çalışanı tarafından fark edildiğini; yaşlı adamın tavuğu market çalışanına verip hatasını kabul ettiğini, ancak süpermarket yetkililerinin polis çağırdığını yazdı.

Copyright © 2013 Xturk MultiMedya Tema. Powered by Wordpress.
Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz