Piyasalar getiriliyor... Lütfen Bekleyiniz.
03 Ekim 2017 Salı, 08:11

ABD’de Ulusal Yas İlan Edildi

ABD Başkanı Donald Trump, Las Vegasta en az 58 kişinin öldüğü 500´ü aşkınkişinin de yaralandığı saldırı nedeniyle ulusal yas ilan edildiğini söyledi.Trump, ABD´de dün gece erken saatlerde gerçekleşen saldırıya ilişkin düzenlediği basın toplantısında “Bu bütünüyle kötülük kokan bir eylem. Bayrağımızın yarıya indirilmesi emrini verdim. Çok büyük öfke duyuyor olsak da, bizi tanımlayan öfke değil, sevgimizdir. Bu da hep böyle kalacaktır. Kaosta ışık bulmak kolay değil, ancak en karanlık alan bile tek bir umut ışığıyla aydınlatılabilir” dedi.

Trump, Çarşamba günü, yetkililer ve saldırının kurbanlarıyla bir araya gelmek üzere Las Vegas´a gideceğini belirtti.

Saldırı ile ilgili basın basın açıklaması yapan Las Vegas Polis Şefi Joseph Lombardo, “bölge sakini” olarak nitelediği saldırganın 64 yaşındaki Stephen Paddock olduğunu açıkladı.

Polis, Mandalay Bay Oteli´nin 32´nci katından kalabalığın üzerine ateş açan Paddock´un bir otel odasında yanında 10 ağır silahla birlikte ölü bulunduğunu belirtti.

İki aracın arandığı, saldırıdan önce saldırganla seyahat eden Asya kökenli Marilou Danley adlı bir kadın için de arama çalışmalarının sürdüğü belirtildi.

Copyright © 2013 Xturk MultiMedya Tema. Powered by Wordpress.
Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz