Piyasalar getiriliyor... Lütfen Bekleyiniz.
08 Kasım 2017 Çarşamba, 20:30

“Aykut Kocaman düşmanını gördü!”

Aykut Kocaman zeki adam vesselam… Günlerdir tek konuştuğumuz konu, “Kocaman dönecek mi, kalacak mı?” Oysa önemli bir noktayı hiç kimse fark etmedi. Aykut Kocaman istifa etmedi. Malum basın toplantısında bütün zorlamalarımıza rağmen ağzından, “Gerekeni yapacağım” cümlesinden başka bir şey çıkmadı. Herkes nedense hocanın bahsettiği ‘gerekenin’ istifa olduğunu düşündü. Şimdi gelelim esas konuya…

Liderler bazen yakınında olan insanların gerçekten güvenilir olup olmadığını çeşitli yollarla kontrol ederler. Dost gibi görünen düşmanları! Aykut Kocaman biraz geriye çekilerek kimlerin gerçek dostu olduğunu görme fırsatı buldu. Osmanlıspor maçının ardından soyunma odasında neler yaşandığını merak ettim, araştırdım. Birkaç oyuncu dışında Kocaman’ın bırakmasına tepki veren yoktu. Eskiden olsa oyuncu gurubu, Aykut Kocaman’ı arar, bırakmasın diye uğraşırlardı. Kocaman’ın bu önemli ‘feykiyle’ kazandıklarını madde madde sıralayalım:

1-İstifa edip gittiğini düşünen ve buna sevinenleri belirledi. Bir komutanın sadık askerlerle savaşa gitmesi kadar önemli bir durum olamaz. Soyunma odasında yaşanan her şeyden haberi var.

2-Bazı futbolcular sadece 11’de oynayınca Aykut Kocaman’ı seviyor, ismini kadroda görmeyince dedikoduya başlıyordu. Yönetimin tam desteğiyle artık kimse rahat konuşamayacak. Herkes haddini bilecek.

3-İdmanlarda iyi performans gösterip, sahada ‘oynamayanlar’ belirlendi. Kocaman ihanet ettiğini düşündüğü futbolcuları kadro dışı bırakacak. Devre arasında ise bu isimlerle yollar tamamen ayrılacak.

4-Asbaşkan Ali Yıldırım sürekli takımla birlikte olduğu için bütün konulara hakimdi. Ancak bu durum bir türlü Başkan Aziz Yıldırım’a anlatılamıyordu. 3 günlük ara onun da bazı gerçekleri görmesini sağladı.

5-Aykut Kocaman’ın devre arası transfer isteği kabul edildi. Yönetim FFP’ye rağmen oyuncu kalitesini artırmak için kolları sıvadı. Özellikle sol bek, orta saha ve stoper mevkisi için çalışmalar başladı.

Sonuç olarak Aykut Kocaman’ın 3 günlük tatili camiada herkesin kendine gelmesini sağladı! Açılan puan farkı kapanır mı kapanmaz mı bilinmez ama bundan sonra farklı bir Fenerbahçe izleyeceğimizi biliyorum. Kendini Fenerbahçe formasından daha büyük gören bazı futbolculara da umarım bu iyi bir ders olur.

 

(SABAH)

Copyright © 2013 Xturk MultiMedya Tema. Powered by Wordpress.
Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz