Piyasalar getiriliyor... Lütfen Bekleyiniz.
14 Kasım 2017 Salı, 09:27

Daha Çekici Hissedin

Size çok iyi bir haberimiz var! Çekici bir insan olabilmenin yalnızca fiziksel güzellik ile olabileceği düşüncesinin yanlışlığı, bilimsel olarak kanıtlandı. Kendinizi daha iyi hissettirecek, özgüveninizi artıracak ve daha çekici hissetmenizi sağlayacak 8 yöntem hemen aşağıda…

Gülümseyin!

2009 yılında Cardiff Üniversitesi’nde yapılan araştırmalarda, gülen insanların daha mutlu olduğu keşfedildi. Beynimiz, gülümseme eylemini gördüğünde bu durumun direkt olarak cazibe ile ilgili olduğunu yorumluyor. Aynaya bakıp sık sık gülümseyin. Kendinizi çok daha çekici hissedeceksiniz.

Kendinizle konuşun

Illinois Üniversitesi’nde yapılan araştırmaya göre, kariyerinde başarılı olan ve kendine güven duyan insanların, yapacakları önemli bir iş öncesi kendileriyle yüksek sesle konuştukları ortaya çıktı. Sizin için büyük bir olay öncesi, mutlaka yüksek sesle kendinizle konuşun. Kendinize “Yapabilirsin!” demeyi unutmayın

Hayatınıza kırmızı rengini katın

Bilimsel olarak tutku ve şehvetin rengi olarak bilinen kırmızı, bir kıyafette ya da kullanılan makyajda çok daha özgüvenli hissettiriyor. Hayatınıza kırmızı rengini daha fazla katın, evinize yaptığınız birkaç kırmızı dokunuşla çekiciliği her an hissedin

Dik durun

Psikolojik Bilim Birliği’nin 2010 yılında yaptığı bir araştırmada, dik duran insanlarda, korkuya işaret eden kortizol adlı maddenin daha az salgılandığı ve bu kişilerin daha güçlü hissettikleri kanıtlandı. Siz de duruşunuzu düzelterek, kendinizi daha çekici hissedebilirsiniz.

Kendinizi güçlü hissettiğiniz zamanları hatırlayın

Deneysel Sosyal Psikoloji Dergisi’nde yayımlanan araştırmada, katılımcılardan iş ve okul başvuruları öncesinde kendilerini iyi, güçlü hissettikleri zamanlarını hatırlamaları isteniyor. Sonuç ise, ikna edici ve güçlü başvurular! Yani bir şeyi yapmadan önce güçlü zamanlarınızı aklınızdan geçirmek, kendinizi daha çekici, özgüvenli ve güçlü hissetmenizi sağlayacaktır.

Olumlu düşünün

Her zaman olumlu düşünmek, kendinizi iyi hissettirecektir. Negatif düşüncelerin yerini pozitif düşünceler aldığında hayattan daha çok keyif alındığı için daha çekici hissedeceksiniz.

Hobilerinize zaman ayırın

Küçüklüğünüzden beri tutkulu olduğunuz bir hobiye zaman ayırmak sizi hem dinlendirir hem de daha güçlü hissettirir. Daha çekici hissetmek için hobilerinize zaman ayırın.

Copyright © 2013 Xturk MultiMedya Tema. Powered by Wordpress.
Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz