Piyasalar getiriliyor... Lütfen Bekleyiniz.
20 Mayıs 2017 Cumartesi, 11:07

FETÖ’ye ağır darbe reddedildi!

ABD’nin Louisiana eyaletinde Fetullahçı Terör Örgütü  (FETÖ) bağlantılı Kenilworth Bilim ve Teknoloji Okulunun yeni okul başvurusunun,  Doğu Baton Rouge Parish Okul Kurulu tarafından reddedildiği bildirildi.Yerel medyada çıkan haberlere göre FETÖ’nün okullarından birine, dün  eyaletin başkenti Baton Rouge’da bulunan okul kurulu tarafından red kararı çıktı.

Kenilworth Bilim ve Teknoloji Okulunun, ortaokul kısmına lise  ekleyerek genişletme için yaptığı başvuru, Doğu Baton Rouge Parish Okul Kurulu  tarafından kamuya açık bir toplantıda oybirliğiyle reddedildi.

FBI SORUŞTURMASI GEÇİRMİŞTİ

ABD Federal Soruşturma Bürosu (FBI), FETÖ’ye ait bahse konu okula 11  Aralık 2013’te baskın düzenleyerek tüm belgelerine el koymuş, ticari ilişkilerine  dair soruşturma başlatmış, ancak ABD Adalet Bakanlığına bağlı Louisiana Middle  District Federal Savcılığı soruşturmayı 31 Aralık 2015 ‘te kapatmıştı.

FETÖ’ye ait “Pelikan Eğitim Vakfı” tarafından işletilen ve 2009  yılından bu yana faaliyette olan okulun, ABD Gelir İdaresinin 2015 yılı  verilerine göre federal ve eyalet bütçesinden yılda 6 milyon dolar aldığı  belirtildi.

25 BİN DOLAR RÜŞVET İDDİASI

FETÖ’ye ait Louisiana’daki bir diğer okul olan Abramson Bilim ve  Teknoloji Okulu ise 2007 yılında faaliyete geçmiş, rüşvet iddiaları,  usulsüzlükler, küçük çocuklara yönelik uygunsuz şartlar ve uygulamalar nedeniyle  Louisiana Eyaleti Okul Kurulu tarafından 2011 yılında FETÖ’ye ait vakıftan  devralınarak kapatılmıştı.

FETÖ’nün Abramson okulunun kapatılmaması için, Teksas merkezli Atlas  İnşaat ve Ticaret Şirketi kanalıyla Louisiana Eyaleti Okul Kurulunda bulunan bir  resmi görevliye 25 bin dolar rüşvet teklif ettiği iddiası, Amerikan yerel ve  ulusal basınında geniş şekilde yer almıştı.

Copyright © 2013 Xturk MultiMedya Tema. Powered by Wordpress.
Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz