Piyasalar getiriliyor... Lütfen Bekleyiniz.
03 Temmuz 2017 Pazartesi, 14:34

Halkın Sağlığıyla Oynanıyor

KıbrısSonDakika haber merkezi olarak dün, Girne’nin bazı bölgelerinde kanalizasyon borularının denize aktığı gerekçesiyle bazı plajların boşaltıldığını ve söz konusu plajlara vatandaşların alınmadığı konusunu duyurmuştuk.

Kanalizasyon sularının, deniz suyuna karıştığı bölgelerdeki plajların geçici süreliğine kullanıma kapatılması, halkın tepkisini çekti.Asıl tepki çeken unsur ise “lağım sularının”karıştığı plajların 1 saat gibi kısa bir süre içersinde tekrar hizmete sunulması iddiası oldu.

Lağım sularının denize karışması gibi ciddi bir sorunun, 1 saat içerisinde çözülemeyeceğine inanan vatandaşlar, işletmelerin halkın sağlığını hiçe saydığını, gözetilen tek şeyin ise işletme sahiplerinin maddi çıkarları olduğunu belirttiler.

KKTC halkı bunaltıcı  sıcaklardan bir nebze dahi olsa rahat nefes almalarını sağlayan denizlerde böyle bir tehlikenin baş göstermesi durumunda yaşanabilecek olan sağlık durumları konusunda endişeli. Ölümcül bir çok hastalığa davetiye çıkaran deniz kirliliğine verilen “1 saatlik” önem ise, insan sağlığının ne kadar değersizleştiğinin kanıtı.

 

Copyright © 2013 Xturk MultiMedya Tema. Powered by Wordpress.
Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz