Piyasalar getiriliyor... Lütfen Bekleyiniz.
14 Temmuz 2017 Cuma, 15:10

KAÜ Aday Öğrencilerle Buluştu

Kıbrıs Amerikan Üniversitesi (KAÜ), Ankara Alfa Altınpark Tercih Fuarı’nda Aday Öğrencilerle buluştu.

Kıbrıs Amerikan Üniversitesi (KAÜ) gerek akademik kadrosu gerek vizyonu ve misyonu ile, aday öğrenci ve velilere bilgi vererek ‘’Birebir Eğitim Sistemi’nin’’ uygulandığı fakülte ve bölümleri tanıtmaya devam ediyor.

Sağlık Meslek Yüksekokulu Müdürü Dr. Turgay Akalın katıldığı tercih fuarında ‘’Geleceğin Meslekleri ve Hasta Hakları’’ ile ilgili verdiği seminerde  şöyle dedi:

Akalın ‘’Hasta Hakları Devletten Talep Edilen Haklardır.’’

İnsan haklarına sağlık bakım hizmetlerinin uygulanması olarak tanımlanan hasta hakları, bireyin bedenen ve ruhen sağlıklı olabilmesi için devletten talep ettiği, haklardır. Dr. Akalın, yoğun ilgi ve taleple geçen seminerde aday öğrenciler ve velilerden gelen soruları cevaplayarak, Kıbrıs  Amerikan Üniversitesi (KAÜ) Sağlık Meslek Yüksekokulu Bölümleri hakkında bilgiler verdi.

Disiplinler arası eğitim sistemi içinde teorik olarak öğrenilen derslerin, pratik olarak da uygulamaya dönüştürdüğü Kıbrıs Amerikan Üniversitesi (KAÜ) Ankara Alfa Altınpark’ta 2 gün süren Tercih Fuarı’ndaki çalışmalarını öğrencilerin yoğun ilgisi, araştırmacı soruları ve üniversiteli olma heyecanıyla sordukları sorularlar ile tamamladı.

 

Copyright © 2013 Xturk MultiMedya Tema. Powered by Wordpress.
Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz