Piyasalar getiriliyor... Lütfen Bekleyiniz.
10 Ağustos 2017 Perşembe, 15:16

Kayıt Kabul Koşulları Açıklandı

Dünyanın önde gelen uluslararası akreditasyon kurumlarından akredite olan ve yeni programlarla eğitim kalitesini arttırarak bir dünya üniversitesi olarak konumunu güçlendiren Doğu Akdeniz Üniversitesi (DAÜ), yeni programlarla kendini geliştirmeye devam ediyor.Son olarak DAÜ İşletme ve Ekonomi Fakültesi’nin programlarına eklediği tezli Enerji Ekonomisi ve Finansı Yüksek Lisans Programı, 2017 – 2018 Akademik Yılı Güz Dönemi için öğrenci kabulüne başladı. Enerji Ekonomisi ve Finansı Yüksek Lisans programı, enerji ekonomisi ve finans alanı ile ilgili ekonomik sorunların analizi için kantitatif yöntemler ve ekonomi politikalarının tasarımı konusunda ileri düzeyde eğitim vermeyi amaçlıyor.

Enerji Ekonomisi ve Finansı alanında Yüksek Lisans derecesi ile ilgili adayların yedi ders (21 kredi-saat), seminer ve tezlerini tamamlaması gerekiyor. Program, beş önemli zorunlu ders olan ECON 540 Enerji Mikroekonomisi, ECON 541 Enerji Ekonomisi, FINA511 Enerji Piyasalarında İşletme Finansmanı, FINA 512 Enerji Piyasasında Değerleme ve Risk Yönetimi ile ECON 542 Kantitatif Enerji Ekonomisi derslerini içeriyor. Buna ek olarak, öğrencilerin enerji ya da ilgili bir alanda iki seçmeli ders tamamlaması gerekiyor. Başka bir alanda lisans derecesini tamamlayan ve Enerji Ekonomisi ve Finansı alanında yüksek lisans programını tamamlamak isteyen öğrenciler, Ekonomi ve Finans alanında belirlenmiş önkoşul lisans derslerini başarıyla tamamlamak koşuluyla bu programa kabul edilebilecek.

Kayıt Kabul Koşulları Açıklandı

Tezli Enerji Ekonomisi ve Finansı Yüksek Lisans Programı’na başvurmak isteyenlerin, lisans diplomasına sahip olmaları gerekiyor. Adayların genel not ortalamasının 4.0 üzerinden en az 2.5 olması beklenirken, başvuran adayların yabancı dil sınavlarından TOEFL (en az 548), IELTS (en az 6.5), YDS/ÜDS/KPDS (en az 66 puan) veya Doğu Akdeniz Üniversitesi İngilizce Yeterlik Sınavı’nı başarı ile geçmesi gerekiyor. Diğer yandan, Türkiye Cumhuriyeti uyruklu adayların en az 55 eşit ağırlıklı ALES puanı olması şart koşuluyor.

Programla ilgili detaylı bilgiye http://fbe.emu.edu.tr adresinden veya 0392 630 12 91 no’lu telefonlardan ulaşılabiliyor. Enerji Ekonomisi ve Finansı Yüksek Lisans Programı’nda ders veren DAÜ öğretim üyeleri; enerji piyasaları, enerji politikası, makroekonomi, mikroekonomi, yatırım değerlemesi, finans, finansal ekonomi, risk yönetimi, doğal kaynaklar ekonomisi, enerji piyasası modellemesi ve yenilenebilir enerji konusunda aktif araştırmalar yürütüyor.

Copyright © 2013 Xturk MultiMedya Tema. Powered by Wordpress.
Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz