Piyasalar getiriliyor... Lütfen Bekleyiniz.
10 Ağustos 2017 Perşembe, 15:31

Kıbrıslı Rumların, KKTC’deki Harcamaları Aktarıldı

Kıbrıslı Rumların, KKTC’deki otellerde tatil yapmaları ve bunun için kredi kartıyla yaptıkları harcamalar Rum basınında yer aldı.Fileleftheros gazetesi onlarca Kıbrıslı Rumun KKTC’deki otellerde tatil yaptığını, büyük bir çoğunluğun kumarhaneleri de kullandığını yazdı.

Gazete, JCC şirketinin verilerine dayanarak Kıbrıslı Rumların, KKTC’deki harcamalarını aktardı.

Habere göre Kıbrıslı Rumlar sadece Temmuz ayında, KKTC’deki otellerde 1589 kredi kartı işlemiyle 361 bin 101 Euro harcama yaptı. 2017 yılı boyunca ise Kıbrıslı Rumlar oteller için 3.1 milyon Euro harcadı.

Kıbrıslı Rumların genellikle Girne ve Bafra’daki otelleri tercih ettiğine dikkati çeken gazete, Kıbrıslı Rumların en çok harcama yaptığı yerlerden birinin de kumarhane olduğunu, Temmuz ayına kadar kredi kartıyla 485 bin 625 Euro, sadece Temmuz ayında ise 220 bin Euro harcama yapıldığını belirtti.

İnternet üzerinden Türkiye için uçak bilet alımında da artış gözlemlendiğini belirten gazete, 2017 için uçak biletleri için kredi kartıyla 283 bin Euro, sadece Temmuz ayında ise bunun için 72 bin Euro harcama yapıldığını yazdı.

Habere göre KKTC’den alınan konfeksiyon ürünlerinde de artış gözlemlenirken, 2017 yılının yedi ayı için kredi kartıyla 360 bin Euro, sadece Temmuz ayı için ise 63 bin Euro harcandı.

Gazete Kıbrıslı Rumların, KKTC’de süpermarket-bakkal  alış verişi de yaptıklarını, bunun için ise bugüne kadar kredi kartıyla 210 bin Euro harcama yapıldığını yazdı.

 

Copyright © 2013 Xturk MultiMedya Tema. Powered by Wordpress.
Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz