Piyasalar getiriliyor... Lütfen Bekleyiniz.

Nazmi Pınar Kıbrıs Sorununda Gelinen Noktayı Değerlendirdi-VIDEO

668 kez izlendi, 08 Temmuz 2017 Cumartesi

Deneyimli Televizyon Gazetecisi Nazmi Pınar Kıbrıs Konusunda gelinen noktayı ve bundan sonra ki süreci Kanal 24’e değerlendirdi.

Nazmi Pınar , Ardan Zentürk’ün hazırladığı gece moderatörüne konuk oldu ve Crans Montana sürecine TC Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nun katkısına dikkat çekti.

Zentürk’ün Rumlar Avrupa Birliği’nin emri ile mi bizimle uzlaşmadı?Bir nevi Rus ruleti oynadık biz? sorusu üzerine Pınar, aslında Rus ruleti mi ne ruleti bilmiyorum ama Türkiye bu oyunu kuralına göre oynadı ve bu tür oyunların hepsini de bozdu.Bu güne kadar Türkiye’nin hep masadan kaçan imajı, Türkiye’nin hep suçlu gösterilmesi Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nun oradaki hamleleriyle kalkmış oldu” dedi.

RUMLARIN UZLAŞMAZLIĞI DÜNYA KAMUOYUNUN GÖZÜ ÖNÜNDE TESCİLLENDİ

Kıbrıslı Rumların ne kadar uzlaşmaz olduğu, Kıbrıslı Rumların isteklerinin bitmediği ,Kıbrıslı Rumların Enosis’teki ısrarı, Girne’ye olan bakış açıları ve adada Türk askerinin olmamasını istemeleri bütün gerçekleri ortaya çıkardı diyen TV Gaztecisi Nazmi Pınar, bu durumun sonucunda da masadan kaçan tarafın Kıbrıs Rum kesimi olduğunun dünya kamuoyu önünde tescillendiğini belirtti.

PINAR:”AK PARTİ KIBRIS DAVASINI SATIYOR DİYENLERE CRANS MONTANO CEVAP OLSUN”

Kıbrıs Türk tarafının gerek KKTC heyetiyle gerekse Türkiye Cumhuriyeti Dışişleri Bakanlığı heyetiyle masada yoğun müzakereler ve çözüm yolu aradığına dikkat çeken Nazmi Pınar, sözlerine şöyle devam etti; “Bir dipnot düşmek isterim sosyal medyada AK Parti Hükumeti Kıbrıs konusunda,Kıbrıs davasını satıyordu ,satacaktı gibi şeyler görüyoruz işte bugün burada artık konuşma zamanı, bu zamana kadar bir gazeteci olarak konuşmadık ama neyin ne olduğu ortaya çıktı. Aslında AK Parti Hükumeti Avrupa Birliği’ne ve Kıbrıslı Rumlara diplomatik dilde nasıl yaklaşılır onu göstermiş oldu.Dolayısıyla bu süreç de Kıbrıslı Türkler açısından bir kayıp değil bir kazanımdır.Dünya, Annan Planından sonra bir kez daha Kıbrıs Türk tarafının ve Türkiye’nin çözüm arayışlarını Kıbrıs Rum tarafının ise uzlaşmaz tavrını gördü.Tek taraflı Kıbrıs Rum tarafının zamanında AB üyesi olması şımarık çocuğu halen daha oynamakta ısrarcı olması buna da özellikle Almanya’nın Avrupa Birliği’nin şirin gözle bakması zaman zaman Kıbrıs Rum tarafını bu amaçla Türkiye’ye karşı kullanması bu noktaya getirdi aslında”

BUNDAN BÖYLE HERKES KENDİ YOLUNA MI?

Yılların deneyimli gazetecisi ve Kanal 24 Gece Moderatörü Ardan Zentürk’ün “Bundan Böyle herkes kendi yoluna mı? sorusuna ise Nazmi Pınar şöyle cevap verdi; ” Kesinlikle evet. Kıbrıs sorunu, açıkça ifade ediyorum ki bitmiştir.Bundan sonra sorunun Kıbrıs olmadığı, sorunun Rum kesimi olduğu tescillenmiştir.Bundan sonra herkes kendi yoluna.Güçlü bir KKTC güçlü Türkiye ile Dünya’daki varlığını devam ettirecektir. Türkiye’nin KKTC’ye yatırımları ve projeleri daha da hız kazanacaktır”

Etiketler: Ardan Zentürk çözüm gece gece moderatörü kıbrıs Kıbrıs Konferansı Kıbrıs Rum Tarafı kıbrıs Sorunu Kıbrıs Türk tarafı modaratör gece nazmi pınar rum kesimi Tc Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu
Copyright © 2013 Xturk MultiMedya Tema. Powered by Wordpress.
Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz