Piyasalar getiriliyor... Lütfen Bekleyiniz.
23 Haziran 2017 Cuma, 17:52

Oje Lekesi Nasıl Çıkar?

“Oje lekesi nasıl çıkar?” sorusuna cevaben hayatınızı kolaylaştıracak yöntemler ..

Hızlı bir şekilde müdahale edin

oje lekesi temizleme

İnsanlık hali, oje şişelerinizi düşürebilir, oje sürerken damlatabilir ya da oje henüz kurumadan kıyafetlerinize ya da halılarınıza bulaştırabilirsiniz. Ancak bunu fark ederseniz ve henüz oje kurumadan ıslak temiz bir bezle silerseniz; leke oluşmadan engelleyebilirsiniz. Oje kurumadan sildiğiniz takdirde mümkün olduğunca ovalamayın ve ojeyi yaymayın. Bulaşan oje kurumadan müdahale ettikten sonra ister istemez iz kalacaktır. Ojenin geri kalanından da kurtulmak için diğer yöntemlere geçebilirsiniz.

Beyaz veya açık renk halılardan oje lekesi nasıl çıkar?

oje lekesi nasıl çıkartılır

Beyaz veya açık renkli halılara bulaşan oje lekelerini çıkarmak için temiz bir pamuk parçasına renksiz oje çıkarıcı damlatın. Bazı asetonlar renklidir ve bu asetonların kullanılması açık renk halılarınızın üzerindeki lekelerin daha fazlalaşmasına neden olabilir. Oje çıkarıcısı sürdüğünüz pamuğu nazikçe lekenin bulunduğu kısma sürün ancak yine lekeyi yaymamaya özen göstermeyi ihmal etmeyin. Bu işlemi yaparken kullandığınız pamuk renklenecektir. Renk değişimi olduğunda temiz pamuk kullanın. Böylece lekelerin yayılma riskini minimize etmiş olursunuz.

Koyu renkli halılardan oje lekesini çıkarın

oje lekesi

Koyu ya da çok renkli halılara bulaşan oje lekesi nasıl çıkar derseniz, ilk bakışta çok kolay görünse de özenli davranmalısınız. İlk etapta lekeyi fark etmeyebilirsiniz, bu durumda anında müdahale etmeniz zor olacaktır. Koyu renkli halılardaki oje lekesi nasıl çıkar sorusunun birden fazla yanıtı vardır. Aseton kullanabilirsiniz ancak ispirto kullanırsanız amaçlarınıza daha hızlı ulaşırsınız. Kurumuş ojeye denk gelirseniz, öncelikle ucu küt ve sağlam bir nesneyle kazımalı ve sonrasında önerdiğimiz yöntemleri uygulamalısınız.

Oje lekelerine çare bulabilirsiniz

Oje Lekesi Nasıl Çıkar

Ojeler halı haricinde giysilere ve koltuklara da bulaşabilir. Hatta kurumuş koyu renkli ojeler beyaz eşyalara bulaşabilir. Oje lekeleri nerede olursa olsun, çıkarmak için öncelikle küçük alanlarda deneme yapmalısınız. Oje lekesini emen bez ya da pamukları yeniden kullanmamaya özen göstermeli ve mümkünse oje damladığı anda müdahale etmelisiniz.

Copyright © 2013 Xturk MultiMedya Tema. Powered by Wordpress.
Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz