Piyasalar getiriliyor... Lütfen Bekleyiniz.
08 Ağustos 2017 Salı, 18:09

Toprak Altında 2 Gün Boyunca Tabuttan Canlı Yayın Yaptı

İsveç’in başkenti Stockholm yakınlarındaki Södertelje belediyesinin son zamanlarda fenomeni haline gelen Moshe Küçükkaya, 2 gün boyunca toprak altında tabuttan canlı yayın yaptı.Stockholm yakınlarındaki Södertelje belediyesinin son zamanlarda fenomeni haline gelen Moshe Küçükkaya, 2.5 ton toprak altında, tabut içinde, iki gün kalıp, cep telefonu yardımı ile Facebook’tan canlı yayınladığı projesini tamamladı.

KLOSTROFOBİ SORUNUNU ÇÖZMEYE ÇALIŞTI

Daha önce de bir ay boyunca sokaklarda evsiz gibi yaşayıp yardıma muhtaç kişiler için para toplayan Moshe Küçükkaya, son projesiyle bir yandan yaşadığı klostrofobik sorununu çözmeye çalışırken, diğer yandan da toplanan para ile Södertelje’de yalnız yaşayan yaşlılar için parti düzenlemeyi amaçladı.

İKİ GÜN BOYUNCA UYANIK KALARAK SADECE SU İÇTİ

Dün, toprak üstünden verilen hava ile donatılmış, gömülü olduğu tabuttan çıkarılan Küçükkaya iki gün boyunca uyanık kalarak sadece su içti. Yaşayanların dünyasına geri döndükten sonra konuşan Moshe Küçükkaya “Bir dahaki sefere tabuta girdiğimde ölmüş olmayı tercih ederim.” dedi.

BİRKAÇ GÜN ZOR GEÇECEK

Küçükkaya gömülü olduğu süre içinde cep telefonu ile sorulan soruları da yanıtladı. Toprak altından çıkarılmadan iki saat önce klostrofobisini yenip yenmediği sorusunu ise “Yukarı çıkınca hemen klostrofobiden kurtulacakmışım gibi olmayacak sanırım. Şimdi birkaç gün zor geçecek bir iyileşme süreci başlayacak. Belki bir kaç gün bu deney rüyalarıma girecek” diye konuştu.

Copyright © 2013 Xturk MultiMedya Tema. Powered by Wordpress.
Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz