Piyasalar getiriliyor... Lütfen Bekleyiniz.
14 Temmuz 2017 Cuma, 17:07

Yaz Sonuna Kadar 1000 Kişi Olması Hedefleniyor

Girne Amerikan Üniveritesi (GAÜ) tarafından bu yıl 3.’sü düzenlenen Uluslararası Multicultural Yaz Okulu, 25’in üzerinde ülkeden öğrencinin katılımı ile gerçekleşiyor.

Konuyla ilgili açıklamada bulunan Uluslararası Yaz Okulu Direktörü Orhan Hasanoğlu, Ağustos’a kadar devam edecek olan Uluslararası Multicultural Yaz Okulu’na bugüne kadar 300’den fazla kişinin katılım gösterdiğini belirterek, yaz sonuna kadar bu sayının 1000’nin üzerine çıkmasını beklediklerini söyledi. Hasanoğlu, yaz okulu bünyesinde katılımcılar için; İngilizce eğitimi, Türkçe Eğitimi, yüzme, dalış, müzik, dans, yoga ve çeşitli aktivitelerin gerçekleştirildiğini bildirdi. Hasanoğlu, Uluslararası Multi Cultural Yaz Okulu’nun başlıca amacının, KKTC’nin tanıtımı olduğunu ifade ederek, her katılımcının ülkelerine dönerken birer fahri elçi olarak döndüklerini vurguladı.

Hasanoğlu ayrıca, KKTC’nin bir turizm merkezi olmasının yanında; bir eğitim adası da olduğunu vurgulayarak, GAÜ’nün de herzaman bu ve buna benzer uluslararası düzeyde organizasyonlara imza attığını belirtti. Katılımcılarının büyük bölümünün kolej öğrencisi olduğunu bildiren Hasanoğlu, üniversite eğitimleri içinde KKTC’yi seçmelerinde bu organizasyonun büyük katkısı olduğunu ifade etti.  

Copyright © 2013 Xturk MultiMedya Tema. Powered by Wordpress.
Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz