Piyasalar getiriliyor... Lütfen Bekleyiniz.
09 Eylül 2017 Cumartesi, 13:51

Yeni Öğrencilere Yönelik Genel Değerlendirme Yaptı

Girne Amerikan Üniversitesi Rektör Yardımcısı Doç. Dr. Sualp Davut, GAÜ’nün uluslararası tanınırlığı ve yeni gelecek olan öğrencilerine yönelik genel bilgilendirmede bulundu.GAÜ’den verilen bilgiye göre, Doç. Dr. Sualp Davut; “Üniversitemiz farklılıklar sunan bir üniversite ve bu farklılıklarını öğrencileriyle paylaşan bir üniversitedir. 7 kampüs tek üniversite, şu demek; GAÜ’nün kardeş kampüsleri bulunmaktadır ve 7 farklı ülkede ve 3 farklı kıtada bulunmaktadır. İngiltere’nin Canterbury Kenti’nde, Türkiye’de İstanbul’da, Hong Kong’da, Moldova Kişinev’de, Sri Lanka’da kampüsümüz bulunmaktadır. Bizi tercih eden öğrencilerimiz, bu kampüslerden de faydalanabiliyorlar. Aynı bursla; diğer kampüslerimizde eğitim alabiliyorlar. Özellikle; İngiltere’de İngilizce dil eğitimi almanın ne kadar pahalı olduğunu biliyoruz. Ancak, biz bu eğitimi daha ulaşılabilir kılıyoruz. Bu sadece dil de değil, bir yere gittiğinizde oranın kültürünü öğrenip, kendinize değerler katıyorsunuz. Kıbrıs’a döndüğünüzde de,  buna devam ediyorsunuz. Çünkü; GAÜ’nün 120’nin üzerinde farklı ülkeden gelen 20 bin’e yakın öğrencisi var.” şeklinde konuştu.

“AKREDİTASYON GÜCÜMÜZ VE MAVİ DİPLOMA”

“Bu 120 farklı ülkeden gelen öğrencilerimiz, akreditasyonlarımız ve mavi diploma seçeneğimizden dolayı bizi tercih ediyorlar, Bunu övünç kaynağı olarak görüyoruz. Akreditasyon; sahip olduğunuz diplomanın tanınırlığı demektir. Yani; resmi kayıtlı ve resmi kayıtlı olmayan üniversite sayısı bugün dünyada 100 binin üzerindedir. bir yere başvurulduğu zaman ilk bakılan şey üniversitenizin akreditasyonlarının olup olmadığıdır. Eğer, sizin programınız akredite edilmiş ise, sizin okuduğunuz fakülte veya departman belli bir standarttadır. Akreditasyonlar bu yüzden çok önemlidir ve hem GAÜ olarak,  hem de  fakülteler olarak akreditasyonlarımız, eğitimizin kalitesini kanıtlanmış durumdadır.” diyen Doç. Dr. Davut; akretidasyonlar konusunda titizliklerini belirtti.

“İLK ÖZEL ÜNİVERSİTEYİZ VE İLKLERİN SAHİBİYİZ”

GAÜ’nün 33 yıllık geçmişine dikkat çeken Doç. Dr. Sualp Davut, sorumlulukların farkında olduklarını ifade ederek;  “GAÜ; 1985 yılında kuruldu.  Ada’nın ilk üniversitesi. Bu kavram, bizlere büyük bir sorumluluk veriyor. bu sorumlulukla hep yeni şeyler sunmaya çalışıyoruz. Kıbrıs’da en güzel şehrindeyiz. Girne; hem doğal,  hem sosyal yaşam, hem de güvenlik olarak Kıbrıs’ın incisi. Artık günümüzde eğitim, tek başına yeterli değildir, eğitim ile sosyal yaşamın birlikte olması çok önemlidir. Bunun için Türk öğrencilerimiz için ayrı, yabancı öğrencilerimiz için ayrı bir etkinlik birimimiz vardır. Biz; her yıl binin üzerinde etkinlik gerçekleştiriyoruz. Sosyal yönü güçlü, sosyal sorumluluk bilinci gelişmiş bireyler yetiştirmeye çalışıyoruz. Burslarımız da diğer üniversitelere göre; ayrıcalık sunmaktadır. Türkiye’den gelen öğrencilerimizin bölüm seçerken aldıkları burslar vardır ve üniversitemizi tercih ettikten sonra da kazanabilecekleri burslar vardır. Kampüs alanımızın içinde veya dışarısında,  GAÜ’ye ait olan birimlerde çalışıp ‘work team’ bursları alıp, burslarını %100’e tamamlama şansları vardır. Bu yasal bir çalışma. Bunun dışında,  bir de sporcu burslarımız vardır. Eğer öğrenci,  spor takımlarımızdan birinde aktif olarak yer alıyorsa, bu burslardan faydalanabiliyor. Akademik başarı burslarımız vardır, ÖSYM Bursları’nın üzerine eklenebiliyor. Bizim verdiğimiz burs;  öğrenciye verilen bir eğitim bursudur. Akademik başarısından bağımsız olarak 7 yıl boyunca sürecek bir burstur.” dedi.

Copyright © 2013 Xturk MultiMedya Tema. Powered by Wordpress.
Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz